Gruppemøder

Møderne afholdes mandagen før økonomiudvalgsmødet, på Holbækvej 141 B – kl. 18.30 – sammen med SF, Enhedslisten og Løsgænger Gert Larsen.

Mange hilsner og på gensyn

Gunver Jensen, Gruppeformand Socialdemokraterne


Kommunalbestyrelsesmedlemmer

Den nuværende Kommunalbestyrelse

De Socialdemokratiske medlemmer. Se hele kommunalbestyrelsen her

Du kan se valgresultatet for 2017 her

​​

Gunver Jensen
Gruppeformand – 2. Viceborgmester

Kærbyvej 23
4400 Kalundborg
Tlf.: 51 55 79 75
Medlem af: Økonomiudvalget, Socialudvalg, Børn- og Ungeudvalg(§18)

Kontakt mail: gunver.jensen@kalundborg.dk

Hanne Olesen

Kystlodden 1
4400 Kalundborg
Tlf.: 21 72 74 09
Medlem af: Økonomiudvalg, Teknik- og Miljøudvalg
Kontakt mail: hanne.olesen@kalundborg.dk

Kirsten Rask 

Borrevænget 13B
4270 Høng
Tlf.: 22376634
Medlem af: Ældre og Sundhedsudvalg

Kontakt mail: Kirsten.rask@kalundborg.dk

Kristine Vesterskov Olsen

P Paludansvej 16
4400 Kalundborg
Telefon: 23205643
Medlem af: Børn- og Familieudvalg
Kontakt mail: Kristine.olsen@kalundborg.dk

Aase Due

Lærkevej 17
4281 Gørlev, Reersø
Telefon: 51603067
Medlem af: Landdistriksudvalg, Kultur- og Fritidsudvalg
Kontakt mail: Aase.due@kalundborg.dk

Lars Kuhre Mortensen

Nyvej 3
4470 Svebølle
Telefon: 20275249
Medlem af: Ældre- og Sundhedsudvalg
Kontakt mail: Lars.mortensen2@kalundborg.dk

Sylvester Agbedoglo

Kildegårdsvej 2
4270 Høng
Telefon: 20271942
Medlem af: Kultur- og Fritidsudvalg
Kontakt mail: Sylvester.agbedoglo@kalundborg.dk

Abdullahi Gutale

Klosterparkvej 43, 2. th.
4400 Kalundborg
Telefon: 20280927
Medlem af: Socialudvalget
Kontakt mail: Abdullahi.gutale@kalundborg.dk